Kmin rzymski, czyli kumin. Przyprawa działająca cuda.

Próbowaliście już naszej zupy Marokańskiej? Jeśli nie, to na zachętę mamy dla Was informację, że zawiera ona sporą ilość przyprawy, która działa prawdziwe cuda.

kmin rzymski

Co tak naprawdę zawiera kmin rzymski?

Kmin rzymski z kminkiem łączy jedynie podobna nazwa i zbliżony wygląd. Na tym podobieństwa się kończą. Kmin rzymski to bardzo aromatyczna przyprawa będąca składnikiem wielu mieszanek. Doskonale podkreśla smak potraw, a przy tym bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. W krajach starożytnego Wschodu roślina ta była uprawiana jako produkt leczniczy. Kumin zawiera do 4 proc. olejku eterycznego, witaminy C, E i z grupy B, żelazo, fosfor, mangan, wapń i flawonoidy. Od dawna wiadomo, że kumin pomaga przy dolegliwościach trawiennych – łagodzi wzdęcia, zmniejsza niestrawność i leczy biegunki. Podobnie jak inne ostre przyprawy kumin pobudza metabolizm i przyspiesza procesy odchudzania.

Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń

Badania opublikowane w czasopiśmie Complementary Therapies in Clinical Practice dowodzą, że ma on duży wpływ na walkę z nadwagą. Podczas przeprowadzonego badania obserwacji poddano 88 kobiet z otyłością lub nadwagą, które przypadkowo podzielono na 2 grupy. Przez 3 miesiące obie grupy dostały wytyczne żywieniowe oraz miały stały kontakt z dietetykiem.

Jedna z grup kobiet miała spożywać 3 gramy (mniej niż 1 łyżeczka) Kminu rzymskiego dziennie dodawaną do 140 gram jogurtu roślinnego (taką samą ilość jogurtu bez kminu spożywała także druga grupa kontrolna). Po 3 miesiącach grupa kobiet jedzących jogurt z kminem straciła średnio 50% więcej tłuszczu niż grupa jedząca sam jogurt.

Podsumowując badania należy stwierdzić, że kumin to jeden z prawdziwych naturalnych sposobów na odchudzanie. Używamy go w naszych zupach, ponieważ jesteśmy pewni, że w ten sposób przyczynimy się do polepszenia Waszego zdrowia i wyglądu, a na tym zależy nam najbardziej.

odchudzanie